A kémény házunk része. A házzal együtt épül, hiszen van alapja, szerkezete és teteje. Mindegyik alapeleme a házunk építésével együtt folyamatosan készül, kivéve az utólag szerelt gázkémények, melyeket később is elkészíthetünk, erről is találhatsz információkat a Kémény Portálon. A kémény fontos szerepet tölt be, hiszen segítségével távozik a fűtés során keletkező szénmonoxid és egyéb égéstermék. Igen veszélyes is lehet, ha a kémény nem megfelelően működik! Sajnos hazánkban minden évben halnak meg emberek a rosszul megépített, vagy rosszul karbantartott kémény miatt. Ezért legyünk körültekintőek és figyeljünk oda a kéményre, tartsuk karban évente.
Portálunk a kéményekről szól. Összegyűjtjük a különböző kémények típusait, azok előnyeit és hátrányait. Megpróbálunk reális képet adni a jelenlegi kémény kínálatról, és a különböző kéményekkel kapcsolatos szolgáltatásokról és jogszabályokról. Nézzen vissza időnként, hiszen portálunkat folyamatosan fejlesztjük ezért mindig találhat friss információkat.
Ha rövid áttekintést kívánunk tenni a kémények világában azt vesszük észre, hogy a hagyományos falazott kémények és a szerelt gázkémények mellett egyre nagyobb teret hódítanak maguknak a készkémény rendszerek. Nem véletlenül, hiszen az építési technológia fejlődésével együtt a kémények is nagy fejlődésen mentek át az utóbbi évtizedben. Mint minden modern építőanyagnál itt is az energiatakarékosság a legfontosabb tényező. És a készkémény rendszerek bizony sokkal gazdaságosabban működtethető építőanyagok a korábbi falazott kéményeknél.
A két legnagyobb gyártó a Schiedel és a Leier, de itt említhetjük meg a Montel, az Icopal, vagy a Prespor kéményrendszereket is. Ezen kéményrendszerek számtalan tüzépen és forgalmazónál vásárolhatók meg országszerte. Az ilyen kémény rendszereket aránylag könnyedén megtervezhetjük és megvásárolhatjuk, majd az építkezés helyszínén egy tapasztalt szakember rövid idő alatt összeállítja a rendelkezésre álló elemekből.
Comments are closed.